Новий підхід до діагностики та лікування організму людини в цілому

Ваша можливість бути здоровим

     Приватна Наукова Установа Міжнародний Лікувально-оздоровчо-навчальний центр  «Вікторія» протягом 35 років впроваджує в життя та розвиває нові оригінальні методи діагностики та лікування організму людини, що грунтуються на новітніх знаннях таких напрямків медичної науки як «ВЕГЕТАТИВНА  НЕВРОЛОГІЯ» - паспорт спеціальності № 14.01.38 та  «ЛІМФОЛОГІЯ» - 14.01.39.

 

Victoriya >> Захворювання і результати >> Клінічні приклади

Регенеративного лікування радикулопатії

Пацієнтка М.,1986 року народження, проходила регенеративий курс лікування згідно "Протоколу надання медичної допомоги пацієнтам з радикулопатєю" № V-14.3.3.4.2/13 - М54.1 у Приватній науковій установі Міжнародному Лікувально-оздоровчо-навчальному центрі "Вікторія" з 14.05.2010р. по 14.11.2010р.

На момент звернення висловлювала скарги на біль в попереково-крижовому відділ хребта та по задній поверхні стегна справа, боковій поверхні гомілки та стопи, відчуття оніміння та затерпання в області мізинця правої стопи, неможливість підняти стопу вгору. Порушення ходи за рахунок звисання стопи.

Анамнез захворювання: пацієнтка вважає себе хворою протягом 3-4 тижнів, коли після підняття важкого тягаря виник раптовий гострий біль, який за кілька днів ускладнився відчуттям оніміння. Потім поступово виникла слабість в нозі, важкість ходіння. З даного приводу звернулася до невролога за місцем проживання, де була обстежена та було встановлено діагноз: остеохондроз попереково-крижового відділу хребта, секвестрована грижа між хребцевого диску L5-S1 з правосторонньою латералізацією. Дорсоалгія, радикулопатія S1. Проводима протизапальна терапія значного ефекту не давала. Пацієнтка відмовилася від рекомендованого оперативного втручання та звернулися в ПНУ МЛОНЦ «Вікторія» з метою проведення регенеративного лікування.

Анамнез життя: Туберкульоз, венеричні захворювання , вірусні гепатити А,В,С  заперечує. 

Об‘єктивно при надходженні: загальний стан пацієнтки середнього ступеня тяжкості, зумовлений основним захворюванням. Шкірні покриви та слизові звичного кольору. Аускультативно над легенями вислуховується везикулярне дихання. Частота дихальних рухів-16 на хвилину. Тони серця звучні, ритмічні, патологічних шумів не вислуховується. АТ: 130/75 мм.рт.ст. Живіт м’який не болючий під час пальпації, печінка не збільшена в розмірах. Ознаки подразнення очеревини відсутнію. Симптом Пастернацького негативний. Добовий діурез достатній.

Неврологічно: свідомість ясна, зіниці симетричні, реакція на світло збережена. Конвергенція та акомодація збережені. Мова, ковтання, фонація не порушені. Тремор повік не визначається, горизонтальний ністагм відсутній. Носо-губні складки симетричні, девіація язика не визначається. Біль та гіпестезія по задній та боковій поверхні правого стегна, боковій поверхні гомілки та латеральній поверхні стопи. Сухожилкові та черевні рефлекси симетричні, патологічних рефлексів не виявлено. Біль під час пальпації м’язів гомілки справа.  Парез правої стопи вгору, м’язова сила – 2 бали, гіпотрофія мязів. Гіпотрофія інших груп м’язів не визначається. Порушення статики не визначається. Координаторні проби виконує. Менінгеальні знаки відсутні. Функція органів тазу не порушена.

МРТ-дослідження попереково-крижового відділу хребта: секвестрована грижа між хребцевого диску L5-S1 справа, розміром 11 мм.

Електронейроміографія:

Враховуючи скарги пацієнтки, анамнез захворювання, дані клінічного неврологічного огляду та додаткових методів дослідження, у пацієнтки має місце наступний діагноз: секвестрована грижа міжхребцевого диску на рівні L5-S1 з правосторонньою латералізацією, хронічних радикулярний синдром, радикулопатія S1, невропатія малого гомілкового нерва. 

Лікування пацієнтки проводиться амбулаторно під систематичним наглядом лікаря-невролога та нейрохірурга ПНУ МЛОНЦ «Вікторія». Від стаціонарного лікування пацієнт відмовляється.

З перших діб після початку регенеративного лікування визначалася позитивна динаміка у вигляді спершу зменшення інтенсивності болю в спині та правій нижній кінцівці, відновлення чутливості та згодом відновлення руху. Мязова сила зросла до 4. Потім до 5 балів.

МРТ-контрольне дослідження попереково-крижового відділу хребта пацієнтка виконала через 3 роки: ознаки остеохондрозу хребта та зменшення розміру секвестрованої грижі до 6 мм. Жодного загострення у вигляді вираженого неврологічного дефіциту протягом 3-ох років більше не спостерігалося. Окрім незначного дискомфорту в поперековій ділянці, що виикав після фізичного навантаження і проходив після відпочинку і прийому Анальгіну в подальшому.

 

 

Інформація надана за згодою пацієнтки