Новий підхід до діагностики та лікування організму людини в цілому

Ваша можливість бути здоровим

     Приватна Наукова Установа Міжнародний Лікувально-оздоровчо-навчальний центр  «Вікторія» протягом 35 років впроваджує в життя та розвиває нові оригінальні методи діагностики та лікування організму людини, що грунтуються на новітніх знаннях таких напрямків медичної науки як «ВЕГЕТАТИВНА  НЕВРОЛОГІЯ» - паспорт спеціальності № 14.01.38 та  «ЛІМФОЛОГІЯ» - 14.01.39.

 

Victoriya >> Статті та публікації

Види магнітних полів та звичне їх застосування у медичній практиці

Магнітотерапія  - це спосіб лікування організму людини за допомогою магнітного поля з отриманням клінічного терапевтичного ефекту.

Історія: ще в давні часи було помічено, що люди, котрі носять талісмани (що містять магнітні матеріали) є здоровішими від інших. Тому були спроби підібрати різні талісмани, щоб охоронити людей від «злих сил» - хвороб. При створення талісманів в такій спосіб інтуїтивно добиралися магнітні матеріали, що мали б захищати людей від захворювань. Пізніше існування в тих талісманах магнітного поля було підтверджене та досліджене. Тим не менше, вплив талісману на здоров'я людини залишився до кінця не дослідженим.

Відсутність розвитку лікування магнітним полем було спричинено тим, що не можна було спрогнозувати результатів лікування при різних захворюваннях, та зі стовідсотковою впевненістю стверджувати, що хворобу вилікувано з застосуванням магнітного поля; і так було донедавна... Це пов'язано з тим, що не існує пояснення лікувальної дії магнітного поля на лікування та подолання хвороб. Так, досі не було відомо, чи буде досягнуто якогось ефекту при застосування магнітотерапії, чи ні. Подана робота усуває ці пробіли в літературі. Тим не менше, спершу належить сказати, які існують різновиди магнітного поля, а також який їх вплив на здоров'я людини та на організм в цілому. У фізіотерапії застосовуються процедури з використанням магнітного поля з метою реабілітації, а не в галузі лікування захворювань. При такому застосування магнітотерапія використовується без жодної методики і без визначення параметрів поля і місця його застосування при різних захворюваннях.

Магнітне поле належить застосовувати головним чином в галузі лікування хвороби, а пізніше - в процесі реабілітації, якщо така буде потрібна. Лікування магнітним полем полягає в тому, що протягом цілого процесу лікування застосовується магнітне поле, що має потрібну напруженість, орієнтацію та тип; крім того, необхідна відповідна методика, що все разом призводить до вилікування хвороби без використання інших лікувальних методів.

За даними спеціальної літератури, існують наступні різновиди магнітного поля:

 • електромагнітне постійне; електромагнітне змінне;
 • електромагнітне змінне, що утворюється при обертанні магніту;
 • магнітне постійне.

 Постійне електромагнітне поле - створюється за допомогою постійного струму відповідним електромагнітним індуктором (соленоїдом промислового виготовлення - складної конструкції та технології виготовлення). Крім магнітного поля, індуктор створює також електричне поле. Ці поля залежать від сили струму, котрий не є ідеально постійним та має дрібні пульсації різної частоти. Ці пульсації струму призводять до того, що магнітне та електричне поля також мають пульсації різної частоти, які за своїми фізичними параметрами відповідають параметрам пульсацій біострумах людини, що призводить до їх збудження та негативного впливу на організм.

Електромагнітне поле є складним з точки зору відтворення по причині технологічних труднощів при виготовленні індуктора. Крім того, електричне поле є дуже шкідливим для організму. Зріст потужності магнітного поля пов'язаний з ростом потужності поля електричного, що негативно відбивається на клітинах, наприклад, подвійне зростання потужності магнітного поля вимагає потрійного зростання потужності електричного поля. В результаті при застосуванні постійного електромагнітного поля в процесі лікування одержуємо більший вплив електричного поля, аніж магнітного. В кінцевому підсумку, лікуємо електричним, а не магнітним полем. Це вже є не магнітотерапія, а лікування постійним електричним полем.

Застосування в лікуванні: Найчастіше використовується у фізіотерапії при лікуванні хвороб кісток, м'язів, запаленнях суглобів, запаленнях нервових закінчень, в запальних станах, ускладнених нагноєнням. Поле цього типу не застосовується у випадках лікування гострих станів хвороб. Лікувальний ефект при застосуванні цього поля при реабілітаційному лікуванні наступає приблизно у 30% випадків. У 70% випадків не дає сподіваного лікувального ефекту, але й не має побічних ефектів. Крім того, у всіх пацієнтів може виникнути почуття дискомфорту і знервованість та навіть депресія. Слід зазначити, що у вищезгаданих більш ніж 30% відсотках випадків часто, майже в половині випадків, наступає повернення хвороби.Також застосовується в гінекології та в проктології (перенесені захворювання). Лікувальний ефект в цих випадках є зникаюче малим, становить 1-10%, та навіть при покращанню стану здоров'я настає повернення хвороби, причому до цього долучається депресія, знесилення, а наприкінці психологічні розлади, наслідком яких можуть бути психічні захворювання. Найчастіше використовується магнітне поле індукції 25 мТ протягом 30 хвилин. Дозування та час застосування визначаються згідно інструкції до апарату та розрахунками фізіотерапевту, без врахування індивідуальних особливостей організму. Належить зазначити, що при застосуванні цього поля не спостерігається тепловий ефект, який свідчить про розігрівання тканини.

 Змінне електромагнітне поле

Створюється за допомогою електромагнітного індуктора, на який подається змінний електричний струм різної частоти. Відповідно поле, що випромінюється індуктором, містить з декілька складових:

 1. змінне електричне поле різної частоти або пульсації різної частоти;
 2. постійне електричне поле;
 3. постійне магнітне поле;
 4. змінне магнітне поле різної частоти або пульсації різної частоти.

Це залежить від того, що ми хочемо одержати. Треба підкреслити, що ці поля мають свої вектори. З цієї причини дуже важко зорієнтувати ці поля у відповідному бажаному напрямку.

При застосуванні змінного електромагнітного поля вплив електричного поля є більшим, ніж магнітного поля. Амплітуда параметрів змінного поля є набагато більшою, ніж та, що спостерігається в біострумах людини, що є шкідливим для здоров'я. Додатковий негативний вплив має також частота цього електромагнітного поля.

Доведено, що найчастіше вживана у лікуванні частота 50 Гц зумовлює пришвидшене розмноження ракових клітин. Тому в літературі застерігають від застосування магнітотерапії у випадках новоутворних захворювань. Належить підкреслити, що це застереження фактично стосується лікування змінним електромагнітним полем з частотою 50 Гц, а не магнітним полем, де, як описано вище, відсутні коливання поля. Змінне електромагнітне поле зумовлює збурення біоелектричних струмів людини, що впливає негативно.

Застосування в лікуванні: Найчастіше застосовується у фізіотерапії у випадках реабілітаційного лікування захворювань, ускладнених запальним станом та нагноєнням. При застосуванні цього типу поля настає тепловий ефект, що призводить до розігрівання тканин і в зв'язку з цим - прискорення процесу реабілітації. Лікувальний ефект при застосуванні цього поля у реабілітації настає у 15-28% випадків.

Такий розкид даних залежить від частоти застосовуваного електромагнітного поля. Належить підкреслити, що при застосуванні цього поля більший ефект дає електричне поле відповідної частоти, ніж магнітне поле. Як вже згадано в попередньому розділі, застосування електромагнітного поля частотою 50 Гц призводить до прискорення розвитку та розмноження ракових клітин, що є дуже небезпечним (смертельним) при новоутворних захворюваннях.

Це стосується електромагнітного поля частотою 50 Гц. Застосування змінного електромагнітного поля різної частоти може викликати загострення інших хвороб та проявити приховані захворювання. Як сказано вище, це поле викликає збурення біострумів людини, а у результаті - погіршення загального стану здоров'я. Найчастіше використовується електромагнітне поле з магнітною індукцією 8-10 мТ, наступних частотних діапазонів:

 • Мала: 0,5Гц - 500 Гц
 • Середня: 4000 Гц - 5000 Гц
 • Висока: 1 МГц - 5 МГц

синусоїдальної форми, у вигляді імпульсів та послідовностей імпульсів. Висока частота може спричинити коагуляцію тканин ("згортання").

 

Змінне електромагнітне поле, створене обертанням магніту.
 
У фізіотерапії застосовується обладнання, що виробляє змінне магнітне поле шляхом обертання магніту, причому одночасно утворюється змінне електричне поле, і відповідно електромагнітне поле, яке своїми параметрами зумовлює збурення біострумів людини, як при застосуванні постійного електромагнітного поля. 

Слід підкреслити, що при цьому утворюється електромагнітне поле, а не тільки магнітне, і відповідно в процесі лікування маємо справу не тільки з магнітним, а й з електромагнітним полем. В результаті вживання терміну "магнітотерапія" не є правильним. Таке змінне електромагнітне поле дає результат, подібний до дії змінного електромагнітного поля, що виробляється електричним струмом.

Застосування у лікуванні: Найчастіше використовується у фізіотерапії при захворюваннях того ж типу, що наведені вище для лікування змінним та постійним електромагнітним полем. Лікувальний ефект спостерігається в 30% випадків. При застосуванні цього типу поля вплив на організм є двояким:

 • спостерігається побічна дія, як при застосуванні постійного електромагнітного поля, спричинюючи збурення біострумів;
 • не спостерігається побічної дія, як при застосуванні змінного електромагнітного поля, по причині дуже слабкої напруженості електричного поля

Найчастіше використовується змінне електромагнітне поле, утворене при обертанні магніту, з магнітною індукцією 50 мТ з різною частотою. Час процедури - від 10 до 30 хвилин. Поле цього типу є найм'якішим у порівнянні з постійним та змінним електромагнітним полем.

 Постійне магнітне поле (статичне)

Створюється магнітним матеріалом. Характеризується напруженістю ліній поля, а також має напрям намагніченості та форму. Його застосування є різним, в залежності від потреб. Як вказує назва, в цьому випадку маємо справу тільки з магнітним полем, а не з електричним та його складовими. В зв'язку з вищесказаним, легко сформувати вигляд поля, напруженість, напрям і просторову орієнтацію, а також створити таке поле, яке нам потрібне в процесі лікування. Можемо бути впевнені, що використовуємо поле з такими параметрами, які нам потрібні.

На противагу до вищеописаних полів, воно не має практичного застосування у фізіотерапії, хіба що у профілактиці - при виготовленні подушок, ковдр, пасків, взуття та покривал з магнітами. Магнітна індукція, застосовувана в цих предметах, становить від 3 до 10 мТ. Не розрізняється типу, напрямку та просторової орієнтації поля та методики. Не існує інструкції щодо належного застосування цих предметів для профілактики описаних захворювань.

Крім того, виробляються точкові магніти, що мають застосування у рефлексотерапії. Тим не менше, слід підкреслити, що постійне магнітне поле не має побічних ефектів на зразок тих, що мають місце у випадку застосування постійного електромагнітного поля та електромагнітного поля, утвореного обертанням магніту. Слід спеціально відмітити, що це поле не має негативного впливу на біоструми людини, і через це не викликає збурень в організмі. Автор застосовував постійне магнітне поле для лікування різних хвороб. З цією метою була розроблена конструкція та технологія відповідного лікувального комплексу, застосовуваного автором протягом кількох років.

Лікувальний ефект може становити до 95% випадків, незалежно від виду хвороби, і, що особливо важливо, не спостерігається повернення хвороби та одночасно регенерується цілий організм! Однак належить пам'ятати, що такий результат залежить від правильно поставленого діагнозу, використання відповідної методики, яка залежить від діагнозу, відповідної напруженості, напряму, форми та орієнтації постійного магнітного поля. Належить також пам'ятати про систематичність, ретельність та часову регулярність.

Порівнюючи лікувальні ефекти, одержані при застосуванні всіх вищезгаданих видів полів, можна сказати, що найкращі результати дає застосування постійного магнітного поля, не даючи при цьому негативного ефекту. Відсутність побічних дій зумовлено відсутністю побічних ефектів, пов'язаних з електричним полем. На організм діє тільки магнітне поле, яке легко скерувати та зорієнтувати у просторі, а також надати йому відповідної форми, індивідуально для кожної людини і в залежності від конкретної хвороби.

 Часом при застосуванні магнітного поля можуть виникнути такі реакції, як підвищення температури, біль, дискомфорт; при усуненні поля ці реакції зникають, але лікувальний ефект зберігається. Такі реакції з'являються тоді, коли в ураженому місці є малі або великі гематоми або при переломах кісток. Повторне застосування магнітного поля зменшує ці реакції, аж до їх повного зникнення. Натомість лікувальний ефект утримується весь час та не залежить від цих реакцій.

Застосування статичного магнітного поля з метою регенерації організму за методикою Палінського Ігора Зеноновича. 

Застосовується у неврології, терапії, хірургії, реабілітації і дозволяє лікувати та виліковувати такі ахворювання як: алергічний риніт, алергози у дітей, аутизм, бічний аміотрофічний склероз, бронхіальна астма, бронхіт гострий та хронічний, гангренозне ураження кінцівок, гастрит хронічний та гострий, гостра ниркова недостатність, гострий розсіяний енцефаломієліт гострі респіраторні вірусні захворювання, дисциркуляторна енцефалопатія, дитячий церебральний параліч, дитячі інфекційні захворювання, дифузний токсичний зоб, ентероколіт, епілепсія, енцефаліт, ішемічний та геморагічний інсульт лімфостаз, м'язова дистрофія, менінгіт, мігрені, невралгія трійчастого нерва, неспецифічний виразковий коліту, оклюзійно-стенотичні захворюваннямагістральних судин, онкологічні захворювання, опікова хвороба, панкреатит, пептичної виразка шлунку та дванадцятипалої кишки, переломи кінцівок та кісток тазу, підготування до оперативних втручань та трансплантації органів, пневмонія, полінейропатії, псоріаз, радикуліт, ревматична хвороба, розсіяний склероз, системний червоний вовчак, СНІД, стан після оперативних втручань, токсичний гепатит, тонзиліт, транзиторна ішемічна атака, тромбоцитопенічна пурпура, туберкульоз кісток, туберкульоз легень, холецистит, хронічна ниркова недостатність, хронічні гепатити, цироз печінки, цукровий діабет I типу та II типу та інші... 

Igor Palins'kiy,

"Magnesoterapia", 1997

(Вступна частина)